Get Adobe Flash player
Pazartesi, 04 Eylül 2017 15:59

Tarihin Unuttuğu Kadın/Roman

Eser Adı :   Tarihin Unuttuğu Kadın

Yazar Adı :Meryem Ağuş

Orijinal Dil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:Türk Edebiyatı

Kitabın genel anlamda türü: Edebiyat/Roman

Katkıda Bulunanlar:                   Editör: Seyfi Karahan                  Kapak Tasarım : .Kübra Buğur

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :70 gr Enzo Kremini

Basım Tarihi:Eylül 2017                       Baskı :     1.baskı

Sayfa Sayısı:  421

Kitap Boyutları: 13,5 x 19

ISBN No: 978-605-9374-56-9

Barkod No: 978-605-9374-56-9

 

 

Bir ülke resmedin. İçerisinde çocuklar olmasına rağmen kan dökülen. Bir ülke düşünün. Çocukların masumluğu, kanların bitmesinde etkili olamayacak kadar güçsüz olan. Bu ülkede kadın olduğunuzu farz edin sonra. İçerisinde güçsüz olanların yalnızca çocuklar olmadığı bu ülkede çocuğunu korumak için güçlü bir ruhu olan güçsüz bir kadın.

   Böyle bir hanedanlıktı burası. İçerisindeki iller hanlıklarla yönetilirdi ve tüm bu hanlıkları başkentte bulunan imparator yönetirdi. Gel gör ki, artık yönetilecek bir millet bile kalmamıştı doğru dürüst. Çinliler imparatorlukta daha yüksek makamlara öylesine göz dikmişti ki, uzun yıllar komşu olduğu insanları bile gözden çıkarır olmuşlardı. Ne zaman ne olacağının belli olmadığı gibi imparator da bu konuda sadece seyirciliği üstlenmişti. Başımızda sabah akşam içen eğlence düşkünü bir imparator varken ülkedeki hiçbir düşman uyumuyordu tabii. Ama en çok da dost görünen düşmanlar uyumuyordu. Her an hazırlardı yakıp yıkmaya. Bu yüzden her il kendi güvenliği için Çinlilerin yaşadığı bölgelerin sınırında pusu kurmuĢ bekliyordu. Küçük kasabamızdan da neredeyse iki yüz baba oğul gitmişti. Bizim huzurumuz için kendilerini feda etmeyi onur olarak gören onlarca kahraman.

   Onlar huzurumuz için savaşırken annemle bana her geçen gün biraz daha huzursuzluk çöküyordu. Ne gelen vardı, ne giden... Yağmurlar geliyordu sadece. Gidenlerin eşlerinden ve kızlarından dökülen gözyaşlarını gizlemek için...

   "Nana, içimde kötü bir his var kızım! Baban bir haftadır mektup göndermiyor! Ya başına bir şey geldiyse?"               

"Sakin olun anneciğim! Babam her şey düzelir düzelmez aramı-

za dönecektir!"                                                                                       

Anneme sarılırken hiçbir şeyin bu denli kolay geçmeyeceğini biliyor olmam, yüreğimi yakıyordu.                                

Bir süre sonra annemin daha fazla endişelenmemesi için konuyu evliliğime getirdim. Evlendikten sonra eşime nasıl davranmam gerektiği hakkında bana yığınla öğüt verirken babamın olmayışını biraz da olsa unuttuğu için seviniyordum içten içe. Fakat anlattıklarına kulak verdiğimde Kangmin'e karşı tüm bu evlilik kurallarını uygularsam aramızda mesafe oluşup oluşmayacağını düşünmeye başladım.                       

 

 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 28,00 TL
Okunma 866 defa

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN