Get Adobe Flash player
Pazar, 11 Şubat 2018 09:13

Çok Yoruldum-Şizoid Erkek ve Borderline Kadınla Yaşamak

Eser Adı :Çok Yoruldum-Şizoid Erkek ve Borderline Kadınla Yaşamak

Yazar: F.Suna Günay

OrijinalDil: Türkçe

Yayınevinde kitabın ait olduğu Dizi Adı:Psikoloji             

Kitabın genel anlamda türü:Psikoloji

Katkıda Bulunanlar:         

Editör: Seyfi Karahan             Kapak Tasarım : Karahan

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi:70 gram enzo kremini

Basım Tarihi:Şubat 2018

Basım bilgisi : 1.Baskı

Sayfa Sayısı: 7172

Kitap Boyutları: 16X 24

ISBN No: 978-605-9374-80-4

Barkod No: 978-605-9374-80-4

 

 

Genelde şizoid ve borderline (sınırda kişilik) bozukluk­larının bozuk yönünü onlarla yaşayarak gören, bunalan, çaresizliğini yıllarca kimseyle paylaşmayan, anlatsa bile inandıramayan eşlerin (kadınların) anlatımıyla hazırlandı.

   Okudukça belki sizde yıllardır yaşayıp kimseye inandıramadıklarınızı bu kitapta bulacak, “demek ki kafamdan uydurmamışım “diye biraz olsun teselli bulacaksınız. Size anlattıklarında  “yok canım, senin eşin bunları yapacak kişiye benzemiyor!” “inanılacak gibi değil.” “vallahi inanmıyorum.” Diye anlattıklarına bir türlü inanmadığınız dost veya yakınlarınızın acı öykülerini bulacaksınız.

Kitap oldukça sade bir dille, herkesin rahat okuyacağı şekilde yazıldı.

Anlatılanların kişiliğine saygı gereği isim ve yerler kullanılmadı. İsimlerin baş harfi bile bir sistem içerisinde değiştirildi. Anlatılanların hepsi yaşanmıştır, doğrudur, hiçbir şekilde abartıya yer verilmemiştir. Anlatılanların çoğu değil azı yazılmıştır.

   Kitap aynı zamanda bu tür kişiliklerle geçirdikleri bunaltıcı yaşamlarına boşanarak son vererek kurtulmak isteyenlere de yardımcı olacak, en azından avukat ve hâkimlerin kararlarında davacı kişinin anlattıklarına inanmak adına etken ve yol gösterici olacaktır.  Çünkü şizoid ve BL kişiler eşlerine hayatı ne denli zehir ederlerse etsinler,  boşanma konusunda o kadar  (ellerindeki kurbanı kaçırmamak için) direnir ve akla gelmez zorluklar çıkarırlar.

Batıda özellikle A.B.D de artık bu tür kitaplar[1] direkt avukat ve hâkimlerin dikkatine sunularak boşanacak kişiye daha adil (tarafsız) bir yardım sunulmasına çalışılmaktadır. Bu kitabın aynı görevi yapacağına inanıyorum. 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 15.00 TL
Okunma 647 defa

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN