Get Adobe Flash player
Perşembe, 11 Ekim 2018 05:29

Genel İşletme

Eser Adı :   Genel İşletme

Yazar Adı :Emel Bahar

Orijinal Dil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:İşletme-Finans         

Kitabın genel anlamda türü:İşletme

Katkıda Bulunanlar

Editör: Seyfi Karahan Kapak Tasarım : . Karahan

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :1.Hamur Kitap Kağıdı

Basım Tarihi:Eylül  2018                       Baskı :      1.baskı

Sayfa Sayısı: 388

Kitap Boyutları: 16 x 24

 

Ekonomik sistemin temel taşlarını oluşturan işletmeler, teknolojik gelişmeler sonucunda giderek daha karmaşık organizasyonlar haline gelmişlerdir. Küreselleşen dünyada, işletmelerin varlıklarını devam ettirebilmeleri ve sürdürülebilir rekabet avantajı elde edebilmeleri ancak profesyonel bir yönetim ve modern işletmecilik anlayışı ile mümkündür. Bu amaçla hazırlanan bu kitapta, temel işletmecilik bilgilerine detaylı şekilde yer verilmiştir.

Kitap  on bölümden oluşmaktadır. İlk dört bölümde; işletme ve ilgili kavramlar , işletmecilik ilkeleri ve fonksiyonları, iş fikri geliştirme süreci, yatırım, fizibilite çalışmaları, işletme ve çevre ilişkileri, talep tahminleme, işletme türleri, işletmenin kuruluş yeri,  büyüklüğü ve kapasitesi, maliyet ve finansman kavramları, işyeri düzeni ve üretim planlaması, işletme kurulum işlemleri ve işyeri açılışı konularını içermektedir. Diğer bölümlerde ise,  yönetim, insan kaynakları, üretim, pazarlama ve finansman gibi işletmenin temel fonksiyonları ile yardımcı-destekleyici fonksiyonları (halkla ilişkiler, Ar-Ge, Muhasebe) ayrı bölümler halinde incelenmiştir. 

 

 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 29,00 TL
Okunma 357 defa

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN