Get Adobe Flash player
Pazartesi, 16 Kasım 2015 14:43

Büyüyen Yerel Markaların Pazarlama Uygulamaları

Eser Adı : Büyüyen Yerel Markaların Pazarlama Uygulamaları

Yazar: Serap Çabuk-Deniz Zeren-Hatice Doğan Südaş

Orijinal Dil: Türkçe

Yayınevinde kitabın ait olduğu        Dizi Adı:İşletme Finans                      Kitabın genel anlamda türü: Pazarlama

Katkıda Bulunanlar:

Editör: Seyfi Karahan                   Kapak Tasarım : .Karahan            Cilt Bilgisi:Karton Kapak

Kağıt Bilgisi:80 gr enzo kremini

Basım Tarihi: 20 Kasım  2015

Baskı :       1.baskı

Sayfa Sayısı:  155

Kitap Boyutları: 14x 21

ISBN No: 978-605-4989-54-6

Barkod No: 978-605-4989-54-6

Marka değeri, bir çok Ģirket için pazar değerinin önemli bir kısmını oluĢturmaktadır. Zira, marka bir işaret olmanın ötesinde bir değer taşımaktadır. Bu bağlamda yerel marka olarak hayat-larına başlayan ve bugün pek çoğunun ulusal hatta uluslar arası faaliyetlerini yıllardır sürdürmekte olduğu Adana kökenli firma-larımızın marka hikayelerini ve pazarlama faaliyetlerinin başarılarındaki yerini araştırmak istedik.

Çalışmanın giriş bölümünde yapılan açıklamalar çerçevesinde, yerel firmaların pazarlama faaliyetlerini ne şekilde gerçek-leştirdikleri ve ulusal ve uluslar arası alanlarda marka olarak bilinirlikleri, pazara nüfuz etmeleri ve yaşamlarının sürdürülebi-lirlikleri doğrultusundaki yerleri incelenmeye değer bulunmuştur. Bugün pek çok ulusal ve uluslar arası firmanın baĢarı hikayelerinde faaliyete geçtikleri bölgedeki girişimlerinin ivme kazandığını ve pazar fırsatlarını çok iyi değerlendirdiklerini görü-yoruz. Ulaştığımız yerel firmaların başarılarında da fırsatları çok iyi değerlendirmeleriyle birlikte pazarlama faaliyetlerini aktif ve etkin kullanmalarının rolü olduğunu anlamaktayız.

Adana ili için hem ekonomik hem de prestij olarak önemli yerleri olan özellikle yerel firmaların marka olarak nasıl yaratıldıkları ve yaşamlarını ne şekilde sürdürebildikleri merak konusudur. Adana için yılar boyunca sürdürülmeye çalışılan ekonomik gelişimin ve Türkiye sıralamasındaki yerin maalesef kaybedilmeye başlandığı şu günlerde Adana‟ya katkı sağlayacak her faaliyette olduğu gibi yerel şirketlerin başarılarının da dikkate alınması gerekmektedir. Çalışmamızda bölgemiz insanımızın dünyaya açılma vizyonuyla yaratmış oldukları markaları, sürdürülebilir pazarlama faaliyetleriyle nasıl başardıkları araştırılmaya çalışılmıştır.

Ek Bilgi

  • Fiyat: 17,00 tl
Okunma 1500 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 18 Şubat 2017 08:39

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN