Get Adobe Flash player
Çarşamba, 22 Ekim 2014 18:50

KURUMSAL YÖNETİM VE SERMAYE YAPISI

Eser Adı : Kurumsal Yönetim ve Sermaye Yapısı

Yazar Adı :Ömer İskenderoğlu-Oğuz Saygın-Saffet Akdağ

OrijinalDil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:İşletme Finans   

Kitabın genel anlamda türü:İşletme

Katkıda Bulunanlar:                   

Editör: Seyfi Karahan

 Kapak Tasarım : Karahan

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :1Hamur Kitap Kağıdı

Basım Tarihi: 20 Ekim 2014  Baskı :     1.baskı

Sayfa Sayısı:  160

Kitap Boyutları: 13x19

 ISBN No: 978-605-4989-21-8

Barkod No: 978-605-4989-21-8

Sermaye yapısı işletmelerin pasiflerinde bulunan borç ve özkaynaktan oluşmaktadır. Bu kaynakların her biri işletme üzerinde farklı risk ve maliyetlere neden olur. Buna göre işletmeler uygun bir kaynak bileşimi seçerlerken risk ve maliyet faktörlerine dikkat ederek sermaye yapılarını düzenlerler. Kurumsal yönetim ise belirli ilkeler ile işletmelerin tüm paydaşlarının korunduğu bir yönetim sistemi olarak ifade edilmektedir. Yakın dönemde ortaya çıkan kurumsal yönetim uygulamaları işletmelerin sermaye yapıları üzerinde bazı önemli değişikliklere neden olmuştur. Ancak kurumsal yönetim uygulamalarının işletmelerin borçlanmalarını ne yönde değiştirdiğinin tespiti edilmesi üzerine sınırlı çalışma mevcuttur. Bu çalışmada kurumsal yöne-tim uygulamalarının işletmelerin sermaye yapılarını değiştirip değiştirmediği, eğer değiştiriyor ise bu değişikliğin ne yönde olduğu bir dizi ampirik analiz ile incelenmiştir.

Üniversitelerin araştırma projeleri birimleri akademisyen-lere belirledikleri konuları araştırma konusunda destek sağlayan önemli birimlerdir. Ancak bir çok araştırma projesi tamamlandıktan sonra rafa kaldırılmakta ve elde edilen sonuçlar konuyla ilgili birimlerce incelenememektedir.

 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 12.50 TL
Okunma 3183 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 18 Şubat 2017 08:58

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN