Get Adobe Flash player
Çarşamba, 22 Ekim 2014 17:32

ÜRÜN YERLEŞTİRME

Eser Adı : ÜRÜN YERLEŞTİRME

Milenyum İtibariyle Türk Sinemasındaki Durum

 Yazar Adı : Yrd Doç Dr Deniz Zeren

Önder Ziya Paylar

 OrijinalDil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:İşletme Finans   

Kitabın genel anlamda türü:İşletme

Katkıda Bulunanlar:                   

Editör: Seyfi Karahan

 Kapak Tasarım : Karahan

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :1Hamur Kitap Kağıdı

Basım Tarihi:  Ekim 2014   Baskı :     1.baskı

Sayfa Sayısı:  80

Kitap Boyutları: 13x19

ISBN No: 978-605-4989-24-9

Barkod No: 978-605-4989-24-9

Günümüz piyasalarında rekabet, rakibin yaptığını ondan iyi yapmakla değil, daha farklı yapmakla avantaja dönüştürülebilmektedir. Bu bağlamda, geleneksel pazarlama ve reklam anlayışına alternatifler yaratma çabasının uzun soluklu ve gelecek vaat eden örneklerinden biri olarak kabul edilen ürün yerleştirme faaliyetlerinin önemi gün geçtikçe daha da çok anlaşılmaktadır. Ürün yerleştirme uygulamaları, tüketici konumundaki izleyici kitlesinin ürüne yönelik tutum ve davranışlarını olumlu yönde etkilemek amacı taşır. Bu yönüyle de, televizyondan internete pek çok farklı alanda başarılı örnekleri yaygınlaşmaktadır.

Kuşkusuz ürün yerleştirme faaliyetleri sinemacılık sektörüne oldukça önemli bir kaynak sağlamaktadır. Bu yönüyle yüksek bütçeli prodüksiyonları imkanlı kılmaktadır. Dünya sinemasında bu yönüyle önemi çok önceleri anlaşılan ürün yerleştirme uygulamalarının Türk Sinemasında kullanımı 1990ların sonunda yaygınlaşmıştır.

Türk Sinemasında ürün yerleştirme uygulamalarını ele alan bu kitapta, öncelikle ürün yerleştirme kavramı, kullanım alanları ve uygulama türleri üzerinde durulmuştur. Bu sayede Türk Sinemasındaki 2000 yılı ve sonrasındaki durum ortaya konurken üzerinde durulması gereken daha net bir biçimde ortaya koyabilmeyi amaçlanmıştır.  Konuların ele alınışları itibariyle kitap üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, ürün yerleştirme kavramı, doğa-sı, tarihçesi, tanımları, kullanım alanları ve türlerine değinilmiştir. Türk Sinemasında ürün yerleştirme uygulamalarının incelendiği ikinci bölümde Türk Sinemasında ürün yerleştirme uygulamalarının tarihçesine ve ürün yerleştirme uygulamalarının Türk Sineması açısından önemine yer verilmektedir. Üçüncü bölümde ise 2000 yılı ve sonrasında vizyona giren bir milyon ve üzeri gişe rakamlarına ulaşan Türk Filmlerinin ürün yerleştirme uygulamaları açısından incelenmiştir.

 

 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 12.00 TL
Okunma 2561 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 18 Şubat 2017 08:59

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN