Get Adobe Flash player
Perşembe, 07 May 2020 08:18

Bir Yaz Romansı Arsuz1974

Eser Adı : Bir Yaz Romansı Arsuz1974

Yazar Adı :İhsan Kutlu

Orijinal Dil:Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:Türk Edebiyatı

Kitabın genel anlamda türü: Roman

Katkıda Bulunanlar

Editör: Mustafa Özke                   Kapak Tasarım : Karahan

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :70 gr enzo kremini

Basım Tarihi:Mart 2020    Baskı :     1.baskı

Sayfa Sayısı: 250

Kitap Boyutları: 14 x 21

ISBN No: 978-605-7990-68-6

Barkod No: 978-6057990-68-6

 

 

   Erken kalktım. Heyecanlıyım.

 


Dört yaz çadır kurup dostlarımla yaz tatili geçirdiğim bir yere, Arsuz’a, kardeşim ile birlikte gidiyorum. Otomobili kulla-nan o ve bana bu yöredeki inanılmaz değişikleri yol boyu anlatı-yor, öfkelenerek gösteriyor ve bunun nedenini açıklıyor.

30 km’lik yenilenmiş ve genişletilmiş olan asfalt yol boyunca, denize burnunu sokmaya çalışan yazlık siteler tespih taneleri gibi dizilmiş. Site denilen bu yazlık villalar, konutlar 90’lı yılların sonunda tüm kıyılara yayılmış; benim de Turgutreis Akyarlar yöresinde bir yazlığım var; ancak bana hiçbir yer Arsuz tadı vermiyor ve veremez.

Bunun nedeni, belki de burada, nehrin kenarında kamp yapmak için kurduğumuz çadırlarımızda o anki biraz sefilce sayılabilecek olan yaşamımıza ters dostluğumuz, sohbetimiz ve zaman zaman yaşadığımız serüvenimizdir.

Elimde 1992 yılında yazmış olduğum ve benim İsveç Yazarlar Birliği’ne üye yapıldığım romanımın manusu var. Aşkım Deniz adını verdiğim bu küçük hacimli romanımı sonra bir kez daha yazıp yayınlamıştım; Arsuz’da kalacağım 3 gün boyunca Romanımdaki duyguları yeniden duyumsamaya, anlamaya ve anlamlandırmaya çalışacağım. Aynı zamanda bu manusu yeniden gözden geçireceğim, eklemeler, düzeltmeler yapacağım ve yayınlamaya çalışacağım.

En başta Madam Bovary yazarı Flaubert’in çok ünlü bir itirafını yazmalıyım; çünkü onun sözü roman ile gerçek, ya da roman ile yazarı arasındaki ilişkiye değişmeyen genel geçerli bir

 

 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 20,00 TL
Okunma 246 defa Son Düzenlenme Perşembe, 07 May 2020 09:09

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN