Get Adobe Flash player
Salı, 07 Temmuz 2020 14:03

Yabancılar İçin Özel Amaçlı Türkçe Öğretimi İş Türkçesi

Eser Adı : Yabancılar İçin Özel Amaçlı Türkçe Öğretimi İş Türkçesi

Yazar Adı :Volkan  Kurt

Orijinal Dil:Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:Eğitim

Kitabın genel anlamda türü: Eğitim

Katkıda Bulunanlar

Editör: Seyfi Karahan     Kapak Tasarım : Volkan Kurt

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :70 Gr Enzo Kremini

Basım Tarihi:Haziran 2020    Baskı :     1.baskı

Sayfa Sayısı: 157

Kitap Boyutları: 16 x 24

ISBN No: 978-605-7990-72-3

Barkod No: 978-6057990-72-3

             Yabancılar İçin Özel Amaçlı Türkçe Öğretimi: İş Türkçesi

Türkiye’nin ekonomik, sosyal, politik ve askerî alanlarda uluslararası öneminin artmasıyla yabancı dil olarak Türkçe öğretimi çalışmaları hem kuramsal hem de uygulamalı olarak her geçen gün gelişme göstermektedir. Ancak farklı öğrenme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmayı gerektiren özel amaçlı Türkçe öğretimi alanında yeterli kuram ve uygulama henüz geliştirilememiştir. Ticari sahada çalışan ve Türkçeyi iş amacıyla öğrenmek isteyen yabancı iş insanlarına yönelik iş Türkçesi öğretimi özel amaçlı Türkçe öğretiminin bir kolunu oluşturur. Gerek iş Türkçesine gerekse özel amaçlı Türkçe öğretiminin diğer kollarına yönelik kurs tasarımı, program oluşturma, yöntem ve teknik belirleme, materyal tasarımı, söz varlığı belirleme, ölçme ve değerlendirme aşamalarında ivedilikle çalışmalar yapılması gerekliliği bu kitabın çıkış noktasını oluşturmaktadır.

Elinizdeki kitap yabancılar için özel amaçlı Türkçe öğretimine yönelik kuramsal altyapı oluşturma amacının yanı sıra iş Türkçesi öğretiminde temel unsurlar, kazanımlar ve söz varlığı konusunda bir pencere açmayı amaçlıyor. Bu sayede Türkçenin şimdiye kadar ihmal edilmiş “özel amaçlı öğretim” alanını geliştirerek bir dünya dili olan Türkçenin gelişimine katkı sağlamak amaçlanmıştır.

Ek Bilgi

  • Fiyat: 28,00 TL
Okunma 104 defa

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN