Get Adobe Flash player
Salı, 11 Eylül 2018 11:46

Sınıf Yönetimi

Eser Adı :   Sınıf Yönetim

Yazar Adı :Editör : Doç Dr Yusuf İnandı

Orijinal Dil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:Eğitim           

Kitabın genel anlamda türü:Eğitim

Katkıda Bulunanlar:                   Editör: Seyfi Karahan                  Kapak Tasarım : .Karahan

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :70 gr enzo kremini

Basım Tarihi:Eylül  2018                       Baskı :      1.baskı

Sayfa Sayısı:  314

Kitap Boyutları: 16 x 24

 

ISBN No: 978-605-7990-04-4

Barkod No: 978-605-7990-04-4

 

 

Toplumsal değişimin önemli bir aracı olan eğitim, gerek formal gerek informal yollarla gerçekleştirilmekte ve yaşam boyu devam eden bir süreci kapsamaktadır. Her toplum gelecek nesillerini eğitim aracılığıyla şekillendirmektedir. Bu nedenle toplumlar için kritik önem taşıyan formal eğitimin, nerede, nasıl, kimler aracılığıyla, hangi yöntem ve tekniklerle gerçekleştirileceği başta politika belirleyiciler olmak üzere üst düzey yöneticilerden okul yöneticilerine ve öğretmenlere kadar uzanan bir sıra izlemektedir. "Nasıl bir eğitim vermeliyiz ki öğrencilerimiz istenilen davranışları sergilesin, değişen dünyanın getirdiklerine uyum sağlasın, günlük yaşantılarında olumlu bir değişim olsun?" sorusu, geçmişte olduğu gibi bugün de sorumluluk sahibi her eğitimcinin aklını kurcalamakta ve güncelliğini korumaya devam etmektedir.  Bu konuda en önemli görev yine okul yöneticilerine ve öğretmenlere düşmektedir. Kuşkusuz öğretmenler eğitim sisteminin en önemli yapı taşlarından birini oluşturmaktadırlar. Dolayısıyla nitelikli bir eğitim için öğretmenlerin akademik ve insani yönden birtakım beceri ve yeterliklere sahip olması gerekmektedir. Öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarını dikkate alan, kişilik gelişimlerine destek olan, merak duygularını geliştirerek onlara yeni ufuklar açan, yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlayacak olan öğretmenler aynı zamanda 21. yüzyılın özelliklerine sahip bireyler yetiştirerek toplumun yeniden inşasında da önemli bir görevi üstlenmektedirler.

Nitekim bütün bunların gerçekleştirilmesi için de öğretmenlerin uygun bir sınıf yönetimi anlayışı benimsemeleri gerekmektedir.Bu kitapla öğretmenlerin çeşitli yönleriyle öğrencileri tanıması sağlanmaya çalışılarak sınıfın fiziksel düzeninin nasıl olması gerektiği, zamanın etkili bir şekilde nasıl kullanılacağı, öğrencilerle etkili iletişimin nasıl sağlanacağı,  sınıfı etkileyen değişkenlerin neler olabileceği ve bu değişkenlerin öğrenci davranışlarına nasıl yansıdığı, hangi sınıf yönetimi ve disiplin anlayışının öğrencileri nasıl etkilediği, güdülemenin öğrenci davranışları üzerindeki olası etkilerinin neler olabileceği konusunda eğitimcilere yardımcı olacağı düşünülmektedir.

Sonuç olarak bu kitap, eğitimcilere ve öğretmen adayı öğrencilere, sınıfı daha etkili nasıl yönetecekleri ve öğrenci merkezli bir eğitim ortamını nasıl sağlayacakları konusunda yardımcı olmayı amaçlamaktadır.    

                                               

 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 30.00 TL
Okunma 754 defa

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN