Get Adobe Flash player
Salı, 06 Aralık 2016 11:44

Destur İle Bağa Girenlerden Abdunnafi Abdullah ve Şiirleri

Eser Adı :Destur İle Bağa Girenler Abdunnafi Abdullah ve Şiirleri

Yazar: Nuran Öztürk

OrijinalDil: Türkçe

Yayınevinde kitabın ait olduğu Dizi Adı: Edebiyat                Kitabın genel anlamda türü:Edebiyat İnceleme

Katkıda Bulunanlar:         

Editör: Seyfi Karahan             Kapak Tasarım : Karahan

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi:70 gram enzo kremini

Basım Tarihi:Aralık 2016

Basım bilgisi : 1.Baskı

Sayfa Sayısı: 131

Kitap Boyutları: 14X 21

ISBN No: 978-605-9374-20-0

Barkod No: 978-605-9374-20-0

 

“Destûr” İle Bağa Girenlerden ABDUNNÂFİ ABDULLAH VE ŞİİRLERİ adlı bu kitapta bilinmeyen bir şaire ve zamanımıza kadar ulaşabilen az sayıda şiirine yer verilmiştir.

Edebiyatımızda “Kalem Şuarâsı” denilen şairlerden biri olan Abdünnâfi Abdullah’ın hayatı ve şairliği hakkında yazılı kaynaklarda bilgiye rastlanmamaktadır.  Hal böyleyken çoktan tarih olmuş ve neredeyse izi kaybedilmiş hatta Divanı da başkası adına kütüphane kaydına geçirilen söz konusu şair tarafımızdan fark edilip tanıtılmaya çalışılmıştır.

Bu kitap ve şairi vesilesiyle gelenekte, “Destûr” olarak adlandırılmış tasavvufî şiirlere ve örneklerine de ilk kez değinilmektedir.

Hayatını imamlıkla sürdürmeye çalışan ve Çukurova bölgesinde yaşamış olan Abdünnâfi Abdullah, Borlu Kuddûsî Baba ile Develili Seyrânî Baba’dan etkilenerek tekke tarzı şiirler yazmıştır.

Kitapta Abdünnâfi Abdullah’ın elde edilebilen kırk iki şiirinin Çeviriyazısı ile bu şiirlerinn bulunduğu yazma kitabının Tıpkıbasımı bulunmaktadır.

 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 15,00 TL
Okunma 1244 defa Son Düzenlenme Perşembe, 08 Aralık 2016 06:43

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN