Get Adobe Flash player
Cuma, 29 Nisan 2016 12:51

Besin Alerjili Çocuklar İçin Pratik Yemek Tarifleri

Eser Adı :   Besin Alerjili Çocuklar İçin Pratik Yemek Tarifleri

Yazar Adı :Derya Ufuk Altıntaş

Orijina Dil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:Sağlık

Kitabın genel anlamda türü:Sağlık/Yemek Kültürü

Katkıda Bulunanlar:                   Editör: Seyfi Karahan                 Kapak Tasarım : Nihal Senan

Cilt Bilgisi: Karton  Kapak/Renkli iplik dikiş

Kağıt Bilgisi :135 gr mat kuşe

Basım Tarihi:Nisan  2016      Baskı :     1.baskı

Sayfa Sayısı:  172

Kitap Boyutları: 21,5 x 21,5

ISBN No: 978-605-9374-00-2

Barkod No: 978-605-9374-00-2

 

 

Bu kitabı 20 yıla yakındır keyifle uğraştığım çocuk alerji alanında bir uzman doktor, kendisi ve çocukları besin alerjisi yaşamış bir anne ve yemek yapmaya bayılan bir kadın olarak hastalarım ve öğrencilerim için hazırladım.

Teorik bilgi içermeyen ve bilimsel yayın olmayan kitabımı son 10 yıldır ağırlıkla ilgilendiğim besin alerjili hastalarımın geri bildirimlerinden yararlanarak, beğenilen tariflerinden oluşturdum. Bu kitapta yer alan tarifleri, kendi mutfağımda pişirip yeniden düzenledim. Lezzetini ve yapılabilirliğini denedim ve denettim. Kitaptaki fotoğraflar bu sırada evde çekildi.

Genç anne ve babalar için yararlı ve yaratıcılıklarını geliştirme yönünde yüreklendirici olmasını umut ediyorum.

Kısaca sayısal birkaç veri ile devam etmek istiyorum. Tüm dünyada özellikle çocukluk yaş grubunda besin alerjilerine %5-8 oranında rastlanmaktır. Türkiye’de bebek ve küçük çocuklarda en sık inek sütü ve yumurta alerjisi görülürken yaş büyüdükçe yer fıstığı, buğday, balık ve diğer deniz ürünleri alerjilerine daha sık rastlanır. Besin alerjisi olan bir bebekte başka bir besine alerji olma ihtimali %10-30 arasında değişir.

Beslenme ve menü hazırlama sorunları birden çok besine duyarlılığı olan çocukların aileleri için oldukça zordur. Bu kitap çocuklarında bir veya birkaç besine alerji olduğunu öğrenen anne ve babalar için ne kadar çok alternatif olduğunu göstermek için planlandı.

Eğer okuyucum tüketilebilecek onlarca besin kaynağı varken tüketilmemesi gereken besin veya besinlere odaklanmadan mutfağa girebilirse ve de örneklere bakarak yeni menüler yaratmak için zaman ayırabilirse amacıma ulaşmış olacağım.

 

 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 30,00 TL
Okunma 1586 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 18 Şubat 2017 08:23

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN