Get Adobe Flash player
Çarşamba, 02 May 2012 09:22

Alevilik Tarihi

Eser Adı :Alevilik Tarihi

Öncesi Dünü Bugünü

Yazar Adı :Hüseyin Yalçın

OrijinalDil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:Araştırma

Kitabın genel anlamda türü:Araştırma

Katkıda Bulunanlar:                   Editör: Seyfi Karahan                  Kapak Tasarım : .Erdinç Yağmur

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :80 gr enzo  kağıdı

Basım Tarihi:Mayıs 2012                       Baskı : 1.baskı

Sayfa Sayısı:  261

Kitap Boyutları: 13.5x 19,5

ISBN No: 978-605-4454-54-9

Barkod No: 978-605-4454-54-9

Değerli okurlar bu kitabı yazarken herhangi bir inanç toplumunu yargılamak için yazmadık. Amacımız! Farklı etnik köken, inanç ve kültürlere sahip toplumların gerçeklerini Tarihi belgelerde nasıl tahrip edilip saptırıldığını ortaya koymaya çalıştık. Özellikle Muhammed-Ali‟ye ve Ehli-Beyt‟ine gönül vermiş insanların yüzyıllarca neden zulme uğradıklarını ortaya koymak istedik. Haksız yere zulme uğrayan Alevi-Bektaşi evrensel kültürünü asimile etmelerini ve sebepsiz yere acı çektiklerini vurgulamak istedik.Hz.Peygamber‟in ölümü ile birlikte İslam‟ın siyasallaşmasını ilke haline getirenleri ve nedenlerini açıklamaya çalıştık. Dört Halife döneminden sonra kurulan, Emevi  Cümeyya oğulları Devleti‟nin 90 yıl boyunca saltanatlarını ayakta tutmak için Cami mimberlerinden İmam Ali ve evlatlarına hakaret, zulümlerini anlatmaya çalıştık. Hatta  Muaviye oğlu Yezit‟in yarattığı Kerbela faciasının tarihteki kara sayfayı haklı çıkarmak için Hz Peygamber sünnetini nasıl yozlaştırdıklarını aktarmak istedik.Ġslam ve Müminlerin inancındaki akılcılığını kendi siyasi çıkarlarına göre yozlaştırarak kendilerine göre yorumladıklarını ortaya koymaya çalıştık. Emevi iktidarı saltanatını ayakta tutabilmek uğruna hiç bir kötülükten geri kalmadı. Peki 500 küsür yıllık Abbasi Halifeliği Emevilerden gerimi kaldı.?

İlginçtir! Daha da ileri giderek onarılması mümkün olmayan çok büyük bir olaya neden oldu. Cafer El Mansur(754-775) yıllarında kendin tahta getiren Ebu Müslim Horasan‟iyi 12 ortadan kaldırınca, saltanatının önünde tek engel kalmıştı.O da Ehli-Beyt engeli idi. Bu engelide ortadan kaldırma yolunda, islamda olmayan “Mezhepler” konusunu gündeme getirerek; Ehli-Beyt ve yandaşlarını ortadan kaldırma yolunu seçti.Altıncı İmam Cafer-i Sadık‟ı zehirlemesine rağmen Ehl-i Beyt ve inancı yok edilemedi. Dahada güçlendi.

Ek Bilgi

  • Fiyat: 15.00 TL
Okunma 2867 defa Son Düzenlenme Perşembe, 26 Eylül 2013 10:20

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN