Get Adobe Flash player
Çarşamba, 02 May 2012 09:17

6000 Yıllık Kürt Direniş Tarihi

Eser Adı :6000 Yıllık  Kürt Direniş Tarihi

Yazar Adı :Mehmet Yardımcı

OrijinalDil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:Araştırma

Kitabın genel anlamda türü:Araştırma

Katkıda Bulunanlar:                   Editör: Seyfi Karahan                  Kapak Tasarım : .Erdinç Yağmur

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :80 gr enzo  kağıdı

Basım Tarihi:Mayıs 2012                       Baskı : 2.baskı

Sayfa Sayısı: 572

Kitap Boyutları: 13.5x 21,5

ISBN No: 978-975-6447-95-6

Barkod No: 978-975-6447-95-6

Her insanın ve her toplumun kendisine özgü acı veya tatlı bir geçmişinin olduğu aşikardır.İnsanlar geçmişlerinden soyut olarak yaşayamazlar. Halklar da geleceklerini geçmişlerinden bağımsız olarak planlayamazlar.Bir halkın yaşamını zaman dilimine göre somut bilgi ve belgelerle incelemek ve değerlendirmek ancak tarih bilinciyle mümkündür. Bu da o halkın sosyal,siyasal,kültürel ve ekonomik oluşumunun seyrini belirleyen kronolojisinin doğru bilinmesine bağlıdır. Tarih,başlangıcında gizlidir.Başlangıcını çözemeyenlerin tarih bilgisi,tüm felaketlerin nedeni olan cehaletin de temelidir.Her insan bir beşikte büyümüştür.Çocuk için beşik ne ise,toplumlar ve sınıflar için tarih odur.Her halkın tarihi aynı zamanda o halkın aynasıdır. Kürt halkının ilkel ve proto-Kürdünü günümüze sürükleyen etmenlerin ortaya çıkarılması ve geçmiş tarihsel yaşamının öğrenilmesi,Kürt halkının verdiği ve vereceği mücadeleye katkı sunacağı muhakaktır.Bir topluma “tarih”diye yalanları öğretmek,sadece o halkı değil; kendini ve insanlığı aldatmaktır.Gazeteci Fikret Bila,içinde Genelkurmay Başkanlığı da yapmış,18-20 general ile bir söyleşi yapmıştı.Hepsinin birleştiği ve kabul ettiği ortak nokta şu olmuş: “Bize,başta Harbiye olmak üzere tüm okullarda Kürt diye bir ırk ve Kürtçe diye bir dilin olmadığı öğretildi.Bize yanlıĢ bilgiler verilmiş.” Kürdistan‟ı işgal edenler,Kürt halkını geçmiş tarih ve kül-türlerinden koparmak,mevcut yazılı belge ve eserleri saklamak veya imha etmek için ellerinden gelen her Ģeyi yapmışlardır.Ayrıca kiraladıkları kalemşörleri aracılığıyla Kürdistan halkını insanlık dünyasına yabancı,vahşi,barbar ve ilkel bir topluluk olarak yan-sıtmaya çalışmışlardır.

Kürtlerin geçmişi yok sayılmış,beyniyle, ruhuyla, DNA‟ sı ile,genetiği ile oynanmış,Kürtlüğünden,kimliğinden,dilinden,kültüründen uzaklaştırıl  mış,kendisi olmaktan çıkarılmıştır.Fars gibi,Acem gibi,Türk gibi veya Arap gibi düşünmüş ve onlara özenmiştir. Tarihi kimler yazıyor? Tarihçiler mi? Kazananlar mı? Yoksa „kaybedenler‟ mi?

Ek Bilgi

  • Fiyat: 25.00 TL
Okunma 5533 defa Son Düzenlenme Perşembe, 26 Eylül 2013 10:21

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN