Get Adobe Flash player
Perşembe, 19 Aralık 2013 13:29

Kültürel Kimlik Anayasal Vatandaşlık Özyönetim

Eser Adı : Kültürel Kimlik Anayasal Vatandaşlık Özyönetim

Yazar: Uğur Kara

Orijinal Adı:

Orijinal Dil: Türkçe

Yayınevinde kitabın ait olduğu dizi a:Araştırma -İnceleme     

Kitabın genel anlamda türü: Politika

Katkıda Bulunanlar:         

Editör: Seyfi Karahan       

Kapak Tasarım : .Karahan

Cilt Bilgisi:Karton Kapak

Kağıt Bilgisi:80 gr enzo kremini

Basım Tarihi:Aralık  2013     Baskı :       1.baskı

Sayfa Sayısı:  472   Kitap Boyutları: 14x21

ISBN No: 978-605-4454-        Barkod No: 978-605-4454-

 

Kitap, ‘kimlik sorunu’ olarak ifade edilebilecek meseleyi doğuran dinamikleri, soruna çözüm olarak sunulan model ve araçları tahlil ederek, konunun doğasını ve söz konusu model ve araçların imkân ve sınırlılıklarını gösteriyor. Bu doğrultuda, yeni kavramsallaştırma önerileri de getirilerek, kültürel çeşitlilik politikaları, özyönetim uygulamaları, anayasal vatandaşlık (anayasal yurtseverlik), uluslararası azınlık hakları hukuku ayrıntılı tahlillere konu edilerek soruna çözüm kapasiteleri bakımından sorgulanıyor.

İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda, Katalonya, Euskadi (Bask ülkesi) ve Galiçya ‘kimlik hareketleri’nin özyönetimle sonuçlanan tarihsel gelişimi ve oluşan özyönetim yapılarının hukuksal tahlilinin kitapta önemli bir ağırlığı bulunmakta. Gerek bu örneklerin Kürt meselesiyle taşıdığı paralellikler, gerekse ‘kimlik sorunu’na ilişkin geniş kapsamı, kitabı Kürt meselesine çözüm tartışmalarında da başvurulabilecek kaynaklar arasına sokuyor. 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 28,00 TL
Okunma 2947 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 18 Şubat 2017 09:17

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN