Get Adobe Flash player
Çarşamba, 18 Eylül 2013 08:32

ANA HATLARIYLA TÜRKİYEDE SİYASAL HAYAT

Eser Adı :  Ana Hatlarıyla Türkiyede Siyasal Hayat    

 

Yazar: Taylan Koç

         

OrijinalDil: Türkçe

 ‘

Yayınevindeki dizi Adı:Politika           

Kitabın genel anlamda türü:Politika

Katkıda Bulunanlar:                   Editör: Seyfi Karahan                  Kapak Tasarım : .Karahan

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :1 hamur kitap kağıdı

Basım Tarihi:Eylül 2013                       Baskı :      1.baskı

Sayfa Sayısı:  233

Kitap Boyutları: 13.5x 19,5

 

ISBN No: 978-605-4454-82-2

 

4Barkod No: 978-4454-82-2

 

Etiket Fiyatı:   15.00tl

 

Çıkış tarihi : Çıktı

21. Yüzyılın ilk çeyreği, hem Türkiye hem de tüm dünya açısından 20. yüzyıldan kalma sorunları çözme çabalarıyla geçmektedir. 20. yüzyıl, iki büyük dünya savaşının yaşandığı, pek çok devletin yıkıldığı, pek çok yeni devletin kurulduğu,19. yüzyıldan devralınan miraslarla devrimlerin yapıldığı ve elbette ki bu kitabın temel konusu olan Türkiye’de de bir imparatorluğun yıkılıp yerine yeni bir devletin kurulduğu bir yüzyıl olmuştur. İki büyük dünya savaşı ve pek çok yerel ve bölgesel nitelikli savaş ve uluslararası gerilim ile birlikte, dünyayı üçüncü bir dünya savaşının eşiğine getiren Soğuk Savaş’a sahne olan 20. yüzyıl tüm dünyanın çehresini değiştirmiştir.

Bu kitapta, 19. yüzyıldan itibaren ve özellikle de 20. yüzyılda Türkiye’deki siyasal hayatın genel bir görünümü sunulmaktadır. Kuşkusuz Türkiye’nin siyasal hayatı uluslararası gelişmelerden bağımsız değildir. Bu nedenle kitapta ele alınan tüm gelişmeler, içinde şekillendikleri uluslararası konjonktür ile ilişkili olarak değerlendirilmelidir.

Öte yandan, “Türkiye’de Siyasal Hayat” başlığını taşıyan bu kitap için birkaç önemli hususu belirtmek gerekmektedir:Öncelikle, Türk siyasal hayatı, Türk siyasi tarihi, yakınçağ Türkiye tarihi gibi isimlerle anılan akademik çalışma alanına, “Türkiye’de siyasal hayat” isminin verilmesinin daha doğru olduğu düşünülmektedir. Çünkü siyasal hayatı yapılandıran kişiler, kurumlar, olaylar ve bunlar arasındaki ilişkiler ne salt tarih disiplininin konularıdır, ne yalnızca Türkler tarafından gerçekleştirilmektedir ve ne de bütünüyle geçmiş, bitmiş şeylerdir. Siyaset bilimi, sosyoloji, iktisat, hukuk, yönetim bilimi gibi pek çok akademik disiplinin alanına giren bu konular, farklı pek çok unsurun etkileşimiyle meydana gelmekte ve etkilerini sürdürmektedir.

Ek Bilgi

  • Fiyat: 18,00 TL
Okunma 2943 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 18 Şubat 2017 09:28

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN