Get Adobe Flash player
Perşembe, 17 Ekim 2013 12:37

TİCARET HUKUKU 7. BASKI

Eser Adı :   Ticaret Hukuku 7. Baskı

6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununa Göre Değişen Çek Yasası Eklenmiş

Yazar Adı :Prof Dr Mustafa Çeker

 OrijinalDil: Türkçe

Yayınevindeki dizi Adı:Hukuk             

Kitabın genel anlamda türü:Hukuk

Katkıda Bulunanlar:                   Editör: Seyfi Karahan                 Kapak Tasarım : .Karahan

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi :1 hamur kitap kağıdı

Basım Tarihi:Ekim  2013                       Baskı :     7.baskı

Sayfa Sayısı:  661

Kitap Boyutları: 16x 24

ISBN No: 978-975-6447-97-0

Barkod No: 978-975-6447-97-0

Çıkış tarihi : Çıktı

 

 

Kitap, Ticaret Hukuku’nun ana dallarını oluşturan Ticari işletme, şirketler ve Kıymetli Evrak konularını kapsamaktadır. Esas itibarıyla öğrencilerin ders kitabı ihtiyacını karĢılamak ve mezuniyet sonrası girecekleri meslek sınavlarında yardımcı olmak amacıyla hazırlanan kitapta, bu amaç gözetilerek uzun uzadıya teorik tartışmalara girilmemiştir. Bununla birlikte, yasal mevzuatın uygulamasını göstermek için özellikle son yıllarda verilen ve ilkesel nitelik taşıdığı düşünülen Yargıtay kararları ilgili kısımlara alınmıştır. Konuların daha iyi anlaşılması ve bilgilerin kontrol edilebilmesi için, her bölümün sonuna test soruları da konulmuştur.

Ticaret hukuku, özel hukukun diğer dallarından, özellikle medeni hukuk ve borçlar hukukundan bağımsız nitelik taşıyan bir hukuk dalıdır. Örneğin, tüzel kişiler, medeni hukuk alanında incelendiği hâlde, ticari faaliyetlerde bulunmak üzere kurulan tüzel kişiler (ticaret şirketleri) ticaret hukukunda ayrıca düzenlenmiştir. Borçlar hukukunun da konusuna giren şirket sözleşmesi, ticaret şirketleri bakımından ticaret hukuku alanında farklı şekilde düzenlenmektedir. Taşınmaz ve taşınır rehni, Medeni Kanunda düzenlenmesine rağmen, ticari işletme rehni, ticaret hukuku alanında medeni hukukta geçerli olan rehin ilkelerinden farklı esaslara bağlanmıştır.

 

Ek Bilgi

  • Fiyat: 30,00 TL
Okunma 3405 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 18 Şubat 2017 09:24
Bu kategoriden diğerleri: « Bilişim Hukuku TCK CMK CGTİK »

KARAHAN KİTABEVİ KÜLTÜR BURADA.....                                                                                                                                 BİZİ TAKİP EDİN